Wyjazd naszej drużyny na Mistrzostwa Polski darta klasycznego zorganizowane przez Polski Dart
Nasza ekipa

Wyjazd naszej drużyny na Mistrzostwa Polski darta klasycznego zorganizowane przez Polski Dart

  W stolicy w dniach 1 i 2 września rozegrane zostały mistrzostwa Polski. Do rywalizacji przystąpiło 40 drużyn, oraz 140 darterów. Dla pań i młodzieży zostały przygotowane oddzielne zawody. W pierwszym dniu do rywalizacji stanęły drużyny. Teamy rozgrywały pojedynki w 8 grupach po 5 drużyn w każdej . Wiele emocji do rywalizacji wprowadziła nowa formuła, która polegała na rozgrywaniu pojedynków jedno legowych pomiędzy trzema zawodnikami drużyny, na zasadzie każdy z każdym, potem pary. Do rozegrania w jednym meczu było zatem dwanaście pojedynków, a o zwycięstwie decydowała różnica legów. Nasza drużyna w składzie Czajkowski Waldemar, Piotr Pachoł oraz grający po raz pierwszy w drużynie Piotr Moroń trafili do grupy "F" by zmierzyć się z drużynami Steel Wolves I (Warszawa), Dolny Śląsk(Wrocław, Świdnica), North Dart Team (Olsztyn/Elbląg/Ełk) , Chupacabra (Bydgoszcz,Suva).W grupie zdecydowanym zwycięzcą został zespół z Dolnego Śląska, z drugiego miejsca wyszedł zespół North Dart Team. Nasza drużyna turniej zakończyła na 25 miejscu. Pozostało nam kibicować zaprzyjaźnionej drużynie "Podkarpackie Niedźwiedzie" (Krosno, Jasło), która wywalczyła 9 miejsce w klasyfikacji generalnej .
Zwycięzcami drużynowych mistrzostw Polski Została drużyna "Zielona Team" (Marciniak, Gontarewicz, Dejnega, Waśko), 2 miejsce zajął "Dolny Śląsk" (Żyłka, Rybka, Kovalov) 3 miejsce "Rogalik i Bułeczki" (Warwas, Jakubczyk, Rogalski), "Ro-Bercik " (Robak, Adamczyk, Golly).
W niedzielę rozegrane zostały indywidualne Mistrzostwa Polski. Zawodników podzielono na grupy. Piotr Pachoł w grupie 4 rywalizował z zawodnikami - Jagieniak Norbert, Oskwarek Jacek, Adynkiewicz-Piragas Grzegorz, Warwas Piotr. Grupa okazała się zbyt silna dla naszego zawodnika, który już na fazie grupowej zakończył swoje zmagania turniejowe. W grupie piątej znalazł się Czajkowski Waldemar najbardziej doświadczony nasz zawodnik, który nie raz uczestniczył w zawodach tej rangi. "Waldi" po pokonaniu w swojej grupie Moszaka Szymona (3:0), Dębkowskiego Andrzeja (3:1), Grupińskiego Marcina (3:0), Przemka Szajdera (3:2), zostaje niekwestionowanym zwycięzcą grupy . W fazie pucharowej pierwszy mecz wygrywa z zawodnikiem z Kielc Kamilem Grendą (3:0). W następnej rundzie jednak Roman Tomczak (Czaplinek) znalazł sposób na Waldka wygrywając z nim (3:2), tym samym Waldek zajął 17 miejsce na indywidualnych Mistrzostwach Polski. Trzeci nasz reprezentant Piotr Moroń został wylosowany do grupy 6 razem z Białeckim Piotrem ,Wierzbowskim Markiem, Formejster Mariuszem i Pietralczyk Markiem. To pierwszy turniej Piotra w darta klasycznego i miła niespodzianka wychodzi z grupy z drugiego miejsca. Wygrywa 2 mecze po 3:0. Kolejne mecze były pełne zwrotów akcji. Emocji jakich dostarczyły obdarował by kilka pojedynków i mimo że były przegrane (3:2) to łatwo skóry nie oddał. Piotrka w fazie pucharowej podobnie jak Waldka wyeliminował Roman Tomczak, który ostatecznie zdobywa trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski wraz z Sebastianem Steyerem. Pierwsze miejsce zdobywa Krzysztof Ratajski pokonując w finale Krzysztofa Kciuka. W mistrzostwach Polski kobiet klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco :
1. Karolina Podgórska,

2.Maja Groszek,

3.Karolina Lorek,

3. Magda Łukowska.


Klasyfikacja młodzieży:

1.Sebastian Białecki

2.Krzysztof Rypina

3. Jakub Wujec

3.Dawid Herberg.


Organizator Mistrzostw - Polski Dart wraz z hojnymi sponsorami oraz ekipami darterskimi Warsaw Darts Group oraz Rekiny Warszawskie świetnie przygotowali turniej na który zjechali się darterzy i darterki z całej Polski. Panująca atmosfera podczas całych mistrzostw pozwalała poczuć się jak na naszych turniejach. Wielkie Dzięki za gościnę i do zobaczenia przy tarczy.
Dla naszej drużyny to nie koniec wrześniowych zmagań 29 czekają ich zmagania w II Drużynowych Mistrzostwach Podkarpacia, które zostaną rozegrane w Krośnie.
Panowie trzymamy mocno kciuki

Podobne artykuły

rsb logo mid

Konto stowarzyszenia

Reiffeisen Bank Polska S.A.

76 1750 0012 0000 0000 3648 9553

KRS:0000664302

REGON: 366592698

NIP:5170380004

Klub bilardowy "Trójkąt"

ul.Fredry 7

35-005 Rzeszów

woj.podkarpackie

696 095 189

kontakt@rsb.org.pl

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia znajdziesz na Naszym Fanpage'u