Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Krakowie
Na zdjęciu ekipa Trójkąta

Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Krakowie

  W urzekającej scenerii krakowskiego klubu „Na Kotłowem” rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Małopolski w SoftDarcie organizowane przez Małopolską Organizację Darta. Na starcie zawodów, rozgrywanych na 7 tarczach stanęło aż 55 graczy. Klub Trójkąt Rzeszów posłał do boju sześciu swoich zawodników, tj: Waldemara Czajkowskiego, Krzysztofa Klimaszewskiego, Kamila Marcinka, Mateusza Noska, Rymwida Solarczyka oraz Łukasza Ziomka. Wizyta tak licznej i nowej grupy na Mistrzostwach Małopolski wzbudzała spore zainteresowanie wśród miejscowych reprezentantów jednego z najmocniejszych regionów na darterskiej mapie kraju. Warto odnotować że oprócz wcześniej wymienionych, Podkarpacie reprezentowali również Dariusz Furman (Rzeszów) oraz Marek Hawrot (Krosno). Los (i statystyka ) skojarzyły dwóch naszych graczy już w pierwszej rundzie, w której Krzysztof Klimaszewski musiał uznać wyższość Mateusza Noska. Z wysokiego C turniej rozpoczęli Waldek Czajkowski oraz Kamil Marcinek, łatwo wygrywając swoje mecze w pierwszej rundzie. Kiedy Rymwid Solarczyk - który wylosował wolny los - oczekiwał na drugą rundę, Łukasz Ziomek toczył ciężki bój z Maciejem Glondysem, który ostatecznie przegrał 1:3. 
W drugiej rundzie znakomity mecz z faworyzowanym Dariuszem Furmanem rozgrywa Kamil Marcinek, wygrywając 3-2. Przeciwnikiem Kamila w kolejnej rundzie mógł być Mateusz Nosek, niestety pomimo prowadzenia 2-1, Mateuszowi nie udaje się pokonać Sławomira Kluczyka, późniejszego zdobywcy 3-go miejsca w całym turnieju. Na rywala z Podkarpacia trafia w drugiej rundzie również Waldek Czajkowski, który zwycięża z Markiem Hawrotem 3-0. Z turniejem żegnają się Krzysztof Klimaszewski oraz Łukasz Ziomek, do których w kolejnej rundzie dołączają Mateusz Nosek oraz Rymwid Solarczyk. Na placu boju pozostał zatem Kamil Marcinek, który podobnie jak Mateusz nie poradził sobie ze Sławomirem Kluczykiem, oraz Waldek Czajkowski, który musiał uznać wyższość Łukasza Ruska. Znakomity mecz na lewej stronie rozgrywa Kamil, ostatecznie o włos przegrywając z zawodnikiem z Kielc, Witoldem Lewandowskim w stosunku 2:3. W tym samym czasie swój mecz łatwo wygrywa Waldek, trafiając następnie na mocnego Pawła Żądło. Po zaciętym pojedynku mecz kończy się wynikiem 2-3 dla rywala Waldka.
Podium Otwartych Mistrzostw Małopolski wyglądało następująco :
I m. Damian Morkis
II m. Krzysztof Kciuk
III m. Sławomir Kluczyk 
Turniej w Krakowie był niezwykle cenną okazją sprawdzenia swoich umiejętności z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Tym cenniejszą, że już za miesiąc, 21 kwietnia, w naszym klubie odbędą się Otwarte Mistrzostwa Podkarpacie w SoftDarcie na które serdecznie zapraszamy!

Podobne artykuły

rsb logo mid

Konto stowarzyszenia

Reiffeisen Bank Polska S.A.

76 1750 0012 0000 0000 3648 9553

KRS:0000664302

REGON: 366592698

NIP:5170380004

Klub bilardowy "Trójkąt"

ul.Fredry 7

35-005 Rzeszów

woj.podkarpackie

696 095 189

kontakt@rsb.org.pl

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia znajdziesz na Naszym Fanpage'u