Rzeszowskie Stowarzyszenie Bilardowe

Dart

Aktualności, relacje, wyniki z rozgrywek w darta

Trzy razy dziewiąte !!!

  Modlniczka pod Krakowem – to tutaj odbył się turniej nr 5 i 6 darta klasycznego, zaliczany do Grand Prix Polski. Zmagania turniejowe trwały od piątku do niedzieli. Piątek 12 luty - to występy par, gdzie w kategorii pań brało udział 16 par i tu najlepszymi zawodniczkami okazały się Aleksandra Boniecka i Renata Słowikowska, wygrywając finał 3:1 z Aleksandrą Grzesik-Żyłką i Jolantą Rzepką.

   Natomiast turniej panów to 77 par, w tym dwie rzeszowskie: Dariusz Furman z Krzysztofem Furmanem oraz zawodnik naszego stowarzyszenia Waldemar Czajkowski z Dariuszem Jamrozkiem, grającym niejednokrotnie w naszych turniejach. Para Czajkowski-Jamrozek w fazie grupowej nie przegrała żadnego meczu i wyszła z grupy na pierwszym miejscu - po wygranych 2:0, 2:0, 2:0 (kończenie ze 118) i 2:1. Kolejny etap to rozgrywki w systemem pucharowym do 3 wygranych legów. Pierwszy mecz nasza para pokonuje parę Domka-Ośko 3:1, tym samym awansując do last 16, lecz tu na ich drodze stanęła świetnie grająca para Marciniak-Gontarewicz. Waldek z Darkiem przegrywają 3:0 i zajmują w turnieju wysokie 9 miejsce. Druga nasza rzeszowska para wywalczyła 5 miejsce pokonując najpierw ekipę Nowaczek/Czernik 3:0 i z takim samym wynikiem pokonali debla Rogoziński/Rogoziński, by trafić na parę Golly/Kozłowski i tu po nawiązaniu walki udało się wywalczyć 1 lega, a mecz zakończył się wynikiem 3:1. Turniej par wygrał Sebastian Adamczyk i Artur Kozłowski - gratulujemy !!!
  Sobotnie GP nr 5 - tu na starcie stanęło 213 zawodników oraz 37 zawodniczek, w tym gronie również nasz zawodnik, wyżej wspomniany Waldemar Czajkowski. Waldek rozgrywki grupowe przeszedł błyskawicznie, grając w grupie 3 osobowej i do rozegrania miał zaledwie 2 mecze, z których wychodzi zwycięsko pokonując Markowskiego Artura 3:1 oraz Przemysława Łoina 3:2. W kolejnym etapie Waldek wszystkie swoje mecze rozstrzyga dopiero w ostatnich legach, począwszy od last 128 gdzie Dawid Rumiński przegrywa z Waldkiem 3:2, kolejnym pokonanym naszego zawodnika był Mariusz Frukacz przegrywając 3:2 i tym samym Waldek zagwarantował sobie udział w last 32. Tu już pojedynki były rozgrywane best of 7, a pokonując Tomasza Mikołajczyka 4:3 przechodzi do 16-tki. W tym etapie turnieju musi pogratulować zwycięstwa lepiej grającemu w tym spotkaniu Tomaszowi Kozłowskiemu, gdzie Tomasz przy stanie gry 3:3, zdecydowanie przegonił punktowo naszego Waldka i kończąc pojedynek na swoją korzyść wygrywa 4:3. Waldek swoją grą zaskoczył pewnie niejednego zawodnika, ale dzięki solidnemu przygotowaniu wywalczył dziewiąte miejsce, a tym samym mógł znaleźć się wśród czołówki polskiego darta, odbierając dyplom i nagrodę pieniężną - gratulujemy ?.     To nie był koniec zmagań w GP, ponieważ pozostał jeszcze niedzielny turniej.

  Grand Prix Polski nr 6 - tu Waldek znowu wygrywa grupę, lecz tym razem w 5 osobowym składzie.  Waldek wygrywa trzy mecze po 2:0 i zalicza jedyną porażkę w fazie grupowej 2:1 z Grzegorzem Działkowskim - tym samym znalazł się w last 64, gdyż w niedzielnym turnieju stanęło w szranki 168 zawodników oraz 33 panie. Pierwszy i drugi mecz fazy pucharowej Waldek wygrywa 3:0 (z Sawickim Przemysławem oraz Łoinem Przemysławem), by w kolejnym pojedynku stanąć do gry z Dawidem Robakiem i po zaciętym pojedynku Dawid pokonuje Waldka 4:3. Tak jak w poprzednich dniach, Waldek wywalczył sobie dziewiąte miejsce w tym prestiżowym turnieju i tym samym zostanie dopisany do rankingu krajowego Polskiej Organizacji Darta tymczasowo bez licencji, ale wiemy, że trwają przygotowania do kolejnego wyjazdu na Grand Prix Polski nr 7 & 8, tym razem we Włocławku w dniach 9-11 marca 2018. Także i w tym turnieju będziemy wspierać naszego zawodnika !!!

© 2022 Rzeszowskie Stowarzyszenie Bilardowe. Wszystkie prawa zastrzeżone.