Rzeszowskie Stowarzyszenie Bilardowe

Dart

Aktualności, relacje, wyniki z rozgrywek w darta

Waldek piąty w Warszawie

   W dniu 25 listopada 2017 roku w Warszawie odbyły się pierwsze Mistrzostw Darta o Puchar Burmistrza Praga-Północ, których organizatorem była Warsaw Darts Group. W turnieju wystartowało się 87 panów oraz 24 panie, a nasze stowarzyszenie reprezentowali Waldemar Czajkowski oraz Kamil Marcinek. Całe zawody grano w odmianę 301 double out w grupach 5 i 6 osobowych, do 3 wygranych legów. Wojciech Zabłocki, jako burmistrz dzielnicy Praga_Północ, dokonał otwarcia turnieju i wręczał drobne upominki. Dodatkowo grupa Tornado Records umilała darterom rywalizację.

   W zmaganiach grupowych Waldek pokonuje swoich rywali 3:0, 3:0, 3:1, 3:1 i tym samym wychodzi z grupy na pierwszym miejscu - drugą pozycję w grupie zajmuje Andrzej Dębkowski (Morąg). Natomiast grupa Kamila była dla niego zbyt silna i z pierwszego wychodzi Piotr Białecki oraz Krzysztof Chechliński. Dla Kamila to koniec turniejowych zmagań, natomiast Waldek w fazie pucharowej rozpoczyna od wygranej 3:1 z Tomkiem Jakubczykiem. Kolejnym rywalem Waldka był Andrzej Strzyż, który również musiał uznać wyższość rzeszowianina, ulegając mu 4:1. W kolejnej rundzie na Waldiego czekał najmłodszy zawodnik tego turnieju, Sebastian Białecki. Pojedynek Sebastiana z Waldkiem to walka nerwów obu zawodników do ostatniego lega, gdzie przy stanie 3:3 Sebastian wystawia się na D16 i kończy pojedynek na swoją korzyść, wygrywając cały mecz 4:3.

  W pojedynku finałowym zmierzył się Piotr Turek z Krzysztofem Kciukiem - tym samym było pewne, że finał będzie stał na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie Krzysztof, będący w znakomitej formie pokonuje swojego rywala 5:0. Trzecie miejsca w turnieju zajęli Piotr Białecki (senior) i wspomniany wcześniej Sebastian Białecki (junior), piąte miejsca dla zawodnika naszego stowarzyszenia Waldemara Czajkowskiego, Patryka Żabki, Jacka Krupki oraz Dariusza Popławskiego.

  Natomiast u pań w finale zameldowała się Urszula Grzelka i Nina Lech, która to kolejny raz pokazując nam świetne przygotowanie, wygrywa starcie 4:2. Trzecie miejsce w turnieju pań należało do Karoliny Podgórskiej i Joanny Kubowicz.

  Wszystkim zawodnikom gratulujemy zajętych miejsc, natomiast dla organizatorów Warsaw Darts Group oraz sponsorów słowa podziękowania za zorganizowanie wspaniałego, pełnego emocji i zdrowej rywalizacji turnieju. Sobota zapadnie nam na długo w pamięć nie tylko z kolejnego dobrego występu Waldka, ale także z powodu awansu naszej drużyny bilardowej do pierwszej ligi. GRATULACJE PANOWIE !!!

 

Galeria turnieju dostępna jest tutaj >>>

© 2022 Rzeszowskie Stowarzyszenie Bilardowe. Wszystkie prawa zastrzeżone.