Rzeszowskie Stowarzyszenie Bilardowe

Dart

Aktualności, relacje, wyniki z rozgrywek w darta

Kolejny wyjazdowy sukces Waldka!!!

 W dniach 14 i 15 października Bochnia stała się centrum darterskich zmagań. W sobotę odbył się Puchar Polski POD - o puchar Burmistrza Bochni, natomiast w niedzielę turniej zaliczany do Pucharu Polski POD & Otwarte Mistrzostwa Bochni. Organizacją turnieju i przygotowaniem profesjonalnych 20 stanowisk do gry było Stowarzyszenie Małopolska Organizacja Darta. Na starcie sobotniego turnieju stanęło 66 darterów oraz 12 pań, aby walczyć o puchar burmistrza Bochni. Wygrała Nina Lech pokonując w finale Małgorzatę Pacierpnik 4-0, natomiast rozgrywki mężczyzn wygrał Krzysztof Kciuk,  pokonując Hieronima Furgała 6:2. Przypomnijmy, że tych zawodników gościliśmy i mogliśmy oglądać ich zmagania na mistrzostwach Podkarpacia organizowanych przez nasze stowarzyszenie. Waldemar Czajkowski - bo o naszym reprezentancie teraz mowa, w sobotnim turnieju w Bochni w dobrym stylu wyszedł z grupy z drugiego miejsca. Przegrał jedynie z Witoldem Lewandowskim z Kielc 3:1. Po wyjściu z grupy rozpoczęła się faza pucharowa, w której Adam Biela pokonuje naszego zawodnika. Tym samym sobotni turniej "Waldi" kończy na miejscach od 17-32. Niedziela to kolejne zmagania grupowe, gdzie ponownie Waldek z fazy grupowej wychodzi z drugiej pozycji. O pierwszą lokatę w grupie po zaciętym pojedynku przegrywa z Hieronimem Furgałem (3:2). W fazie pucharowej Waldek trafia na Kondraka Krzysztofa i tu Waldek wygrywa ten pojedynek (4:1). W następnej rundzie trafia na zwycięzcę niedawnego turnieju w Niepołomicach Dawida Robaka, gdzie przy stanie 3:3 Waldek wygrywa decydującego lega, kończąc T16 D16 i tym samym przechodzi dalej, aby ponownie zmierzyć się ze "snajperem" Witkiem Lewandowski, który niestety wygrywa starcie 4:0. Dla Waldka to koniec zmagań, ale zarazem wielkie zwycięstwo. Solidnymi treningami i pracą zdobywa 5 miejsce na Otwartych Mistrzostwach Bochni. Pierwsze miejsce ponownie należało do Krzysztofa Kciuka i Niny Lech.

Galeria zdjęć

© 2023 Rzeszowskie Stowarzyszenie Bilardowe. Wszystkie prawa zastrzeżone.