Rzeszowskie Stowarzyszenie Bilardowe

Dart

Aktualności, relacje, wyniki z rozgrywek w darta

Mistrzostwa Podkarpacia w steel darta

Mistrzostwa Podkarpacia w steel darcie - Krosno 2017

  W dniu 30 września 2017 rozegrane zostały drużynowe mistrzostwa Podkarpacia w Steel Darta. Klub K15 w Krośnie przygotował profesjonalnie 8 stanowisk do gry, na których były rozgrywane pojedynki. Ostatecznie udział wzięło 9 drużyn, w tym nasza- Trójkąt Rzeszów, w składzie: Waldemar Czajkowski, Kamil Marcinek, Krzysztof Klimaszewski, Piotr Pachoł (wszyscy są uczestnikami Trójkątowej Ligi Darta). Pozostałe to Zmiana! Rzeszów, Team Rzeszów, Mieleckie Misiaczki, Nju Soncz Tim, Team Chlebna, Kraków Team, Jasielskie Smoki oraz drużyna gospodarzy Tubylcy Krosno. Zawody odbyły się w 2 grupach, w meczach każda drużyna z każdą, single oraz pary. Punktowane były wygrane mecze całej drużyny, za wygraną 2 punkty - natomiast remis dawał 1punkt, w przypadku takiej samej ilości punktów liczone były rozegrane legi. Pierwszy mecz nasza drużyna wygrała 13:7, pokonując "Nju Soncz Tim", gdzie w pierwszym składzie uczestniczyły dwie panie, nie odstając formą przy tarczy. Kolejny mecz to ciężka walka z zaprzyjaźnioną drużyną - "Zmiana! Rzeszów", gdzie na treningach z częścią drużyny mecze kończyły się remisami, a nawet wygraną. A tu pogratulowaliśmy zwycięstwa nad nami 13:7. Następny pojedynek pozwolił nabrać wiary, że możemy wyjść z grupy, gdyż wygraliśmy z drużyną "Team Chlebna” 15:5. Na tym etapie została nam do ogrania ostatnia drużyna "Mieleckie Misiaczki" i tu niespodzianka - po naszej dobrej grze wywalczyliśmy remis. Niestety z powodu takiej samej ilości punktowej z mielecką drużyną były liczone legi gdzie Misiaczki zdobyły 46:34, natomiast nasza drużyna 45:35 -  tym samym nie wyszliśmy z grupy i nasza pierwsza przygoda w tego typu imprezie dobiegła końca, zdobywając piąte miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Podkarpacia W Steel Darcie (Krosno 30.09.2017).
  Należy jeszcze podziękować naszym chłopakom za wspaniałe reprezentowanie naszego klubu, gdzie steel dart to nowość dla nich. Jak do tej pory grający na tarczach softowych postanowili podjąć wyzwanie, uczestnicząc po raz pierwszy nie tylko jako drużyna, ale i spróbować swoich sił w odmianie darta na tarczach sizalowych. Waldek, Kamil, Piotrek, Krzysiek – dziękujemy !!!

GALERIA ZDJĘĆ

© 2022 Rzeszowskie Stowarzyszenie Bilardowe. Wszystkie prawa zastrzeżone.