Rzeszowskie Stowarzyszenie Bilardowe

Dart

Aktualności, relacje, wyniki z rozgrywek w darta

mistrzostwa Toruń

Udany występ Waldka w Toruniu

  W dniach 23-25 czerwca 2017 w Toruniu odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski w darta elektronicznego – odmiana 501 double-out. Piątek 23 czerwca zarezerwowany został na rozgrywki parami, sobota na rozgrywki drużynowe (startowało 42 drużyny – zwyciężyła ekipa Partner Poznań). Niedziela 25 czerwca to rozgrywki indywidualne. I właśnie w tych ostatnich rozgrywkach wziął udział zawodnik Rzeszowskiego Klubu bilardowo-dartowego „Trójkąt” – Waldemar Czajkowski. Waldek będący ostatnio w wysokiej formie ( przyp. zwycięzca rankingu i turnieju Masters II edycji GP Trójkąta) pierwszy raz spróbował swoich sił w tych prestiżowych zawodach. Do zawodów indywidualnych zgłosiło się aż 179 darterów, zaś w kategorii kobiet 42 darterki – każdy z nich liczył na zdobycie tego najważniejszego trofeum. Oprócz tradycyjnych pucharów mistrz i wicemistrz zdobywają nominacje do kadry Polski. System gry 501 double-out i drabinka 2 K.O. (prawa lewa) do 2 wygranych legów. W pierwszej rundzie Waldek wygrywa mecz 2:1, kolejny mecz to zacięta gra z zawodnikiem z Gniezna, Krzysztofem Majewskim, gdzie przy stanie meczu 1:1 ostatniego, finałowego lega wygrywa Krzysztof. Waldek przepisany zostaje na lewą stronę drabinki, gdzie kolejny mecz wygrywa 2:0, następnie dwa mecze wygrane kolejno 2:0 („max” Waldka !) i 2:1. Kolejny mecz Waldka to przegrana ze świetnie rzucającym zawodnikiem, kończącym przy stanie gry 1:0 leg ze 146 na 2:0. Swój występ na mistrzostwach Polski w Toruniu Waldek z pewnością może zaliczyć do udanych – na pewno nabrał większego doświadczenia w turniejach wysokorankingowych, zwłaszcza że nie należał do faworytów - przynajmniej na razie :) . Trzeba również powiedzieć, że Waldek w ciągu ostatniego roku poczynił znaczne postępy – o ile w poprzednich sezonach ocierał się o podium w podkarpackich turniejach, za to w tym sezonie Waldi może policzyć na palcach jednej ręki porażki w rzeszowskich turniejach i Trójkątowej Lidze Darta.

  W przyszłym roku na MP planujemy wystawić szerszą kadrę zawodników naszego klubu, aby była możliwośc zagrać parami oraz drużynowo - wówczas moglibyśmy kibicować nie tylko indywidualnym zawodnikom, ale również całej naszej drużynie.

© 2022 Rzeszowskie Stowarzyszenie Bilardowe. Wszystkie prawa zastrzeżone.