Dzień Dziecka

II Mistrzostwa Szkół Podstawowych w bilarda

Uczeń szkoły podstawowej nr 25 broni tytułu!!
Wczoraj od godziny 10.00 w klubie bilardowym ,,Trójkąt" rozgrywane były II Mistrzostwa Szkół Podstawowych w bilarda sportowego- odmiana 9 bil. W zawodach udział wzięło 9 reprezentantów siedmiu szkół. Na rozgrzewkę przed główną rozgrywką zorganizowaliśmy dwie zabawy. Pierwsza, która bardzo przydaje się podczas rywalizacji w popularną ,,dziewiątkę", czyli próbowaliśmy zagrania ,,kombi"!!
Bila z numerem 9 stała na punkcie głównym a jedynka na polu bazy. Każdy z zawodników musiał uderzyć bilę białą tak, aby ta trafiła w jedynkę, a później jedynka w bilę z numerem 9. Wygrywał ten kto umieścił bilę z paskiem w łuzie.
Pierwszy do stołu podszedł najmłodszy uczestnik reprezentant sp 19 Adam Wolanin. Przymierzył i ...... za pierwszym razem wykonał poprawnie zagranie🙉 Pozostałym nie udała się ta sztuka tak szybko. Potrzebowali kilku prób podczas których nie brakowało wielu emocji🔥 Po kilkunastu minutach drugim kombinatorem, któremu udało się poprawnie wykonać zadanie był Marek Antosiewicz reprezentant szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zaraz po nim dziewiątkę do kieszeni trafił Jakub Nowak z sp 29. Kolejny konkurs polegał na odpowiednim dobraniu siły uderzenia, co w bilardzie jest bardzo waźną umiejętnością. Na środku stołu położyliśmy kartkę A4. Zawodnicy aby poprawnie wykonać zadanie musieli uderzyć w bilę białą tak, aby ta pokonując drogę od pola bazy do krótkiej bandy, po odbiciu od niej w drodze powrotnej zatrzymała się na papierze. Tym razem rozgrywkę zaczynaliśmy od najstarszego ucznia. Początki były trudne. Bila biała przelatywała przez kartkę niczym na autostradzie A4 i ani myślała się na niej zatrzymać. Jednak z każdą kolejną próbą stawała coraz bliżej celu. W końcu po kilku nieudanych próbach Marek Antosiewicz głośnym okrzykiem radości oznajmił poprawne wykonanie zadania. W kolejnej rundzie ta sama sztuka udała się też Adamowi Wolanin i Szczepanowi Forjasz ze sp 26. Aby wyłonić wicemistrza potrzebna była dogrywka, w której lepiej poradził sobie Szczepan. Trzecie miejsce przypadło Adasiowi. Po dwóch rozgrzewkowych mini turniejach mogliśmy przejść do turnieju głównego. Zawodników podzieliliśmy na dwie grupy w których zagrali ,,każdy z każdym". Po rozegraniu pojedynków grupowych ćwierćfinałowe pary wyglądałynastępująco:
Mateusz Sadlik sp 25 - Marceli Siewierski sp Świlcza
Mateusz Subczak sp Kielanówka- Jakub Nowak sp 29
Marek Antosiewicz sp SMS - Anton Zelinskyi
sp 19
Szczepan Forjasz sp 26- Antoni Nawłoka sp SMS
Do półfinałów awansowali Ci pierwsi, którzy poza Szczepanem(który oddał koledze jedną partię) solidarnie wygrali 2-0.
W pierwszym półfinale w pojedynku Mateuszów, lepszym okazał się reprezentant sp 25, który wygrał 3-0
W drugim półfinale spotkali się koledzy z drużyny Trójkąta -Szczepan z Markiem. Do finału awansował Pan ,,S" wygrywając 3-1.
W finale Mateusz oddaje swoją pierwszą partię w całym turnieju pokonując Szczepana 4-1.
Tym samym reprezentant szkoły podstawowej nr 25 broni tytułu zdobytego przed rokiem.
Wielkie GRATULACJE!!!
Na najniższym stopniu podium stanął Marek Antosiewicz, który w meczu o III miejsce pokonał Mateusza Subczaka.
Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i medale. Poza tym wszystkie dzieci otrzymały wiele nagród w postaci voucherów do kina, parku trampolin, na bilard i wiele wiele innych. Każdy uczestnik zawodów został obficie nagrodzony.
Gratulujemy wszystkim obecnym!!!
Wspaniale było widzieć szerokie uśmiechy na waszych twarzach i to jak super bawiliście się w tym wyjątkowym dla Was dniu.
Do zobaczenia za rok!!!🖐🖐🖐
Dziękujemy ślicznie sponsorom Mistrzostw
za ufundowanie nagród 🎁

Podobne artykuły

rsb logo mid

Konto stowarzyszenia

Reiffeisen Bank Polska S.A.

76 1750 0012 0000 0000 3648 9553

KRS:0000664302

REGON: 366592698

NIP:5170380004

Klub bilardowy "Trójkąt"

ul.Fredry 7

35-005 Rzeszów

woj.podkarpackie

696 095 189

kontakt@rsb.org.pl

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia znajdziesz na Naszym Fanpage'u