Rzeszowskie Stowarzyszenie Bilardowe

Bilard

Rozgrywki bilardowe: I Polska Liga Bilardowa, turnieje, szkółka bilardowa

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW - ŁÓDŹ 30.04 - 03.05

W dniu dzisiejszym ( 30 kwietnia ) w łódzkim klubie Frame rozpoczęły się indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w bilarda. Nasze Stowarzyszenie w kategorii Junior Młodszy reprezentuje 13 - letni Mateusz Sadlik.
MPJ_2
Są to jego pierwsze Mistrzostwa, w których bierze udział, dlatego każdy wygrany mecz traktujemy jako wielki sukces. O godzinie 10.30 rozpoczęły się mecze w odmianę 8 bil. Jego rywalem był zawodnik Nosanu Kielce - Adam Pałczyński. Po nerwowej grze z obu stron Mateusz wygrywa 4-1. W drugim meczu nasz wychowanek grał z trzy lata starszym zawodnikiem z Tomaszowa Mazowieckiego - Wiktorem Stępowskim. Widać, że po pierwszym wygranym meczu Mateusz nabrał pewności siebie i w szybkim tempie rozprawił się z przeciwnikiem 4-0. Wygrana w kolejnym meczu dawała mu awans do ćwierćfinału. Jego przeciwnikiem na tym etapie jest Jakub Chrobot z Kielc, który ma już na koncie mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski UKS.
Mateusz grał z nim jak równy z równym. Przy stanie 3-3, to Mateusz jest przy stole i ma lepszą sytuację, jednak popełnia drobny błąd z czego korzysta doświadczony przeciwnik.
Mateusz po lewej stronie drabinki ma drugą szansę na awans do ćwierćfinału. Jego przeciwnikiem jest Dominik Regieli z Fair Play Joworzno. Pierwszą partię wygrywa nasz reprezentant, jednak kolejne 4 należą już do przeciwnika.
Pomimo tego, że Mateusz nie uzyskał awansu do ćwierćfinału, to i tak 9 miejsce na Mistrzostwach Polski uznajemy za ogromny sukces!!!
 
MPJ
 
W dniu wczorajszym tj. w poniedziałek 2 maja na Mistrzostwach Polski Juniorów w Łodzi rozgrywki toczyły się w odmianę 10 bil. Nasz młody junior Mateusz Sadlik zajmuje w nich 13 miejsce.
Wynik mógł być dużo lepszy, gdyż Mateusz z meczu na mecz grał coraz lepiej. W pojedynku o awans do najlepszej dziewiątki Mistrzostw na jego drodze stanął późniejszy Mistrz Polski Tomasz Górski z Sokółki. Mateusz przegrywał z nim 1-0, później 2-1 i 3-2. Po wyrównaniu na 3-3, to Mateusz kontrolował 7 partię. Wbijał bile od nr 5 i minimalnie pomylił się na 9- tce, która zakołysała się w łuzie. Przeciwnik wykorzystał jego błąd w tej i kolejnej partii i głośnym okrzykiem radości pokazał, że sporo nerwów kosztował go mecz z naszym podopiecznym.
Zatem Mistrzostwa kończymy na 9 miejscu w odmianę 8bil i 13 w odmianę 10bil, co jest sporym sukcesem❤
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Kolejne mecze

No events
wcześniejsze kolejki
© 2023 Rzeszowskie Stowarzyszenie Bilardowe. Wszystkie prawa zastrzeżone.